קובה
תרבות בקובה אומנות בקובה טבע בקובה בילויים בקובה

קובה>תרבות

אזורים בקובה
הוואנה
סנטיאגו דה קובה
טרינידד
פינאר דל ריו
סינפואגוס
ברקואה
סנטה קלרה
וארדו
מידע על קובה
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
אוכל ובילויים
פעילויות
תרבות
פוליטיקה
קניות
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לינה
לשכות התיירות
מקורות מידע נוספים
תעודת זהות
שיחון ספרדית
מידע למטייל הדתי
ביטוח נסיעות לחו"ל
אירועים ופסטיבלים
ה"חינטרוס"
לינה
ציוד מהבית
קניות
מה הכי מזכיר לך את קובה?
סיגריים קובניים
מכוניות אמריקאיות ישנות
רום קובני
מוסיקה קובנית

תרבות ב<a href=
קובה היא עולם שונה ומיוחד וכמו כל עולם יש להכיר את החוקים, המנהגים וסמלי התרבות השונים על מנת להתנהל בו בנוחות. הדבר נכון לגבי כל מקום אך נכון במיוחד בנוגע לקובה, אותה מדינה שנדמה לעיתים כי נותרה אי שם בשנות החמישים של המאה הקודמת.

המכוניות האמריקאיות משנות החמישים, הנוסעות ברחובותיה של קובה, כשהן לעיתים נתקעות, הן אחד מסממניה המובהקים של התרבות הזאת שנותרה בשנות החמישים המפוארות אך לא הצליחה להדביק את הקצב מאז. הקובנים אשר אינם יכולים לרכוש רכבים חדשים וגם אין כאלה בנמצא ממילא נאלצים להתמודד עם העתיקות על גלגלים ואילוץ זה הפך את מרבית הנהגים למוסכניקים לכל דבר, המסוגלים להתמודד עם כל תקלה. אולם גם הדלק מהווה בעיה, שכן למקומיים הוא מצרך נדיר ורבים מהם פונים לשוק השחור על מנת לרכוש דלק.

המחסור ברכבים תקינים ודלק יצר צורת תחבורה נפוצה בקובה, האופניים. האופניים לא רק משמשים להתניידות אישית אלא זהו אמצעי לנסיעה משפחתית משותפת כמו גם להרכבת תיירים במעין מונית מאולתרת ועוד.

המוניות המורשות הן מוניות בפיקוח ממשלתי, אולם ברחבי הערים דוהרות מוניות רבות ללא רשיון. אלו הן מוניות של קובנים המנסים להתפרנס מעבר להכנסתם הדלה. בשל כך, לרבים מהרכבים יש כסוי שמש בשמשה האחורית המהווה אמצעי להסתרת הנוסעים ברכב.

קובנים רבים משלימים הכנסה באמצעות התלוות לתייר. אלה מכונים "חינטרוס" וכל עיסוקם הוא הדבקות לתיירים בנסיון להכניסם למקומות שונים או לשכנעם לקחת שירותים כאלה ואחרים מהם הם מרוויחים עמלה או תמורה מסויימת.

גם צורת הלינה בקובה היא לא שגרתית שכן התיירים שאינם יכולים להרשות לעצמם ללון במלונות הפאר לנים בבתים של מקומיים אשר קיבלו מהשלטון הרשאה להלין תיירים בתשלום. צורת לינה זאת מכונה קאסה פרטיקולר ומרבית התיירים המגיעים לקובה לנים בה בצורה זאת. למעשה גם אלה בעליי תקציב רב לנים בקאסות לעיתים, שכן מלונות מצויים רק בערים הגדולות.

אולי סממן התרבות המובהק ביותר של קובה היא המוסיקה. צ'ה צ'ה, רמבו, סלסה, ריגטון, סון ועוד ריקודים רבים עושים עם המוסיקה הקובנית הנפלאה צדק ומצדיקים את המוניטין של קובה כמדינה אקזוטית ויצרית. התיירים אשר מגיעים לקובה אומרים שהמוסיקה והריקודים לא שמורים רק למועדונים הרבים אלא ניתן לצפות ולשמוע אותם בכל מקום: בפינות רחוב, בחנויות, באוטובוסים ובבתי המקומיים.

המוסיקה הקובנית הקצבית מנוגדת באופן מוחלט להתנהלות הקובנית האיטית אשר מכונה לעיתים "זמן קובני". ידוע הדבר כי מוטב לא לצפות ללוח זמנים מדויק כאשר מגיעים לקובה כי צפייה זאת תוביל לאכזבה קשה. הכל מתנהל בקובה בעצלתיים ואיחורים מצויים כמעט בכל דבר. אוטובוסים יוצאים שעה אחרי הזמן, פסטיבלים נדחים ותורים ארוכים הם עניין של שגרה.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה