קובה
תרבות בקובה אומנות בקובה טבע בקובה בילויים בקובה

קובה>פוליטיקה

אזורים בקובה
הוואנה
סנטיאגו דה קובה
טרינידד
פינאר דל ריו
סינפואגוס
ברקואה
סנטה קלרה
וארדו
מידע על קובה
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
אוכל ובילויים
פעילויות
תרבות
פוליטיקה
קניות
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לינה
לשכות התיירות
מקורות מידע נוספים
תעודת זהות
שיחון ספרדית
מידע למטייל הדתי
ביטוח נסיעות לחו"ל
אירועים ופסטיבלים
ה"חינטרוס"
לינה
ציוד מהבית
קניות
מה הכי מזכיר לך את קובה?
סיגריים קובניים
מכוניות אמריקאיות ישנות
רום קובני
מוסיקה קובנית

פוליטיקה ב<a href=
פניה של קובה הם פניה של מדינה שעברה כמעט הכול. המכוניות האמריקאיות הישנות, מליוני זוגות האופניים, האוטובוסים הדחוסים, תלושי המזון, החינטרו'ס (כינוי לאנשים שמתפרנסים מהתלוות לתיירים והכנסתם למקומות שונים אשר הם מרוויחים מהם עמלה), הכבישים הרעועים, יוקר המוצרים עבור התיירים, האיסורים וההגבלות השונים, כל אלו הם ראי לאי בודד, מנותק מתמיכת מעצמות כמו ארה"ב או ברה"מ, מנסה לשמר מושגים של שוויון סוציאליסטי שאינם קיימים כמעט יותר.

הספרדים אשר שלטו בקובה הביאו השפעות אמריקאיות וספרדיות למדינה, אלה היו שנות שגשוג והזרמת תקציבים (אך גם שנים של כיבוש וכניעה), אולם המהפיכה ומשבר הטילים (כאשר פידל אפשר לסובייטים להקים מפקדת טילים בקובה) חיסלו כל שיתוף פעולה עם ארה"ב וזאת פצחה בחרם כולל על קובה.

עתה נסתמכה קובה על המעצמה הסובייטית לתמיכה, אך כשזו התפוררה נחסם ברז המימון. בלית ברירה פצח קסטרו, שליטה של קובה הקומוניסטית, בצעדים לצמצום ושימור. הפסקות החשמל, תלושי המזון, האופניים, ההגבלות על הדלק ועל העסקים הפרטיים כמו גם הפנייה לחקלאות אורגנית איפשרו לו להדק את החגורה. לא בכדי מרבית הקובנים רוכבים על אופניים. האופניים מאפשרים להם להתנייד ללא דלק.

בכדי לאזן את הכלכלה פנה קסטרו לתיירות כאמצעי נוח להגדיל את התפוקה הכלכלית של קובה. זוהי גם הסיבה שקובה כה יקרה עבור התיירים אך זולה למקומיים. אך התיירות היא גם חרב הפיפיות של קסטרו שכן היא הביאה עימה השפעות קפיטלסטיות.

כמו קסטרו, גם תושביו נדבקו במחלת התיירות והחלו מנצלים את התיירים לרווח אישי. על אף החוקים השונים שנחקקו על מנת להגביל את יכולתם של המקומיים לרווח אישי במדינה המקדשת את טובת הכלל, עדיין רבים מהמקומיים מסתכנים על מנת להגדיל מעט את רווחיהם, להגנתם ייאמר שהם עניים למדי.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה